Kas yra Buda?

Kas yra Buda?

Istorinis Buda gimė apie 570 metus pr. Kr. šiaurės Indijoje. Jaunuolis šešerius metus ieškojo ir meditavo iki pažino proto prigimtį, taip tapdamas Buda - “pabudusiu”. Jo mokymai suteikia bebaimiškumą, džiaugsmą ir gerumą, ir yra kelių rytų Azijos šalių pagrindinė religija.
Nuo septyniasdešimtųjų pradžios budizmas savo giliu požiūriu ir metodų gausybe įkvepia ir traukia vis daugiau vakarų kultūros žmonių. Buda suprantamas kaip amžinas proto galimybių veidrodis.

Kuo skiriasi budistinės mokyklos?

Buda siekė padėti trijų tipų žmonėms. Tie, kurie norėjo išvengti kentėjimo, gavo mokymus apie priežastį ir pasekmę, vadinamus Therevada arba “Mažuoju keliu”. Tie, kurie labiau norėjo padėti kitiems, gavo Mahajaną arba “Didįjį kelią”, t.y. mokymus apie išmintį ir užuojautą. Žmones, pasitikinčius jų pačių Budos prigimtimi, Buda mokė Vadžrajanos arba “Deimantinio Kelio”.
Jis pasirodydavo kaip energijos ir šviesos formos arba tiesiai perduodavo savo prašvitusį požiūrį kaip sąmoningumo srovę.
Aukščiausiame lygyje tikslas yra visiškas proto išsivystymas, spontaniška, be pastangų Mahamudros būsena. Šio aukščiausio požiūrio pagrindai, kelias ir tikslas yra perduodami skirtingais pavadinimais trijų senųjų Tibeto linijų: Nyingma, Sakya ir Kagyu mokyklų.

Ką budizmas gali pasiūlyti vakariečiams?

Karma Kagyu mokykla siūlo praktiškus ir kasdieniniame gyvenime pritaikomus mokymus. Tai gausybė metodų pasauliečiams ir jogams kaip vystyti proto turtingumą ir aiškumą ir meditacijoje, ir kasdieninėje veikloje. Išlaisvinančios Mahamudros stogą laiko trys stulpai: patikrinami ir nedogmatiški mokymai, meditacija ir priemonės pasiektam sąmoningumo lygiui sustiprinti.
Deimantinis Kelias šiuolaikiniam pasauliui atveria pačius meistriškiausius Budos metodus. Jie padeda mums atrasti ir išsiugdyti vidinį turtingumą kaip visų, taip ir mūsų pačių labui.

Kas yra budizmas?

Naudojant Budos metodus galima pasiekti pilną prašvitimą. Jis aiškiai įvardina kurie mokymai susiję su galutine, o kurie - su sąlygota tiesomis. Savo mokiniams Buda labai suprantamai ir praktiškai parodė kaip išnaudoti visus patyrimus gyvenime kaip žingsnius link prašvitimo. Jis davė į tikrą ir nesibaigiančią laimę vedančius metodus.
Jis ragino savo mokinius būti skeptiškais ir iki galo išbandyti, ar jo mokymai yra dogmatiški ar iš tikrųjų išlaisvinantys. Budistinė meditacija suteikia galingą vidinį pasikeitimą bei patyrimą praturtinanti mus. Šio priemonės leidžia meditacijoje pasiektą sąmoningumo lygį sutvirtinti taip, jog jo niekada daugiau neprarandame. Aukščiausi mokymai, vadinami Čag Čen arba Dzogčen (Mahamudra arba Maha Ati), leidžia patirti, kad nėra skirtumo tarp subjekto, objekto ir veiksmo.

Kas yra karma?

Karma reiškia priežastį ir pasekmę, ne likimą. Jeigu suprantame, kad mes esame atsakingi už mūsų pačių gyvenimą, tada galime sąmoningai kaupti gerus, į laimę vedančius įspūdžius taip išvengdami galimo kentėjimo priežasčių. Teigiamas proto būsenas galime efektingai sustiprinti Deimantinio Kelio metodais, o blogus įspūdžius transformuoti į išmintį anksčiau negu jie suspės pasireikšti.

Kas yra meditacija?

Meditacija budizme reiškia "be pastangų būti tame, kas vyksta". Šią būseną galime pasiekti nuramindami ir "pažabodami" protą, o tada pasirodo užuojauta ir išmintis, arba dirbdami su energetiniais kanalais mūsų kūne ir medituodami į Budų formas iš šviesos.
Visų naudingiausia, jei kam tai pavyksta, yra susitapatinti su savo Budos prigimtimi ir visuomet jaustis.
<<< http://www.lamaole.lt/dway/dway_set.htm >>>


Musica
Į pagrindinį puslapį