Tathagata Abidamma
Absoliutus Visagalis Tiesos Nugalėtojų Dėsnis

1 Knyga.
3. Dalis. Elementai, sudarantys žmogų.

1. Penki Elementai

Penki Elementai

Dabar pakalbėkime apie tai, kas yra sudedamosios žmogaus dalys. Pirma, su kuo mes turime būti pažįstami tyrinėdami šias sudedamąsias dalis – tai Penki Elementai.
Penki Elementai – tai Žemė, Vanduo, Ugnis, Vėjas ir Erdvė. Yra du Penkų Elementų tipai: Materialūs Žemė, Vanduo, Ugnis, Vėjas ir Erdvė ir Subtilūs Žemė, Vanduo, Ugnis, Vėjas ir Erdvė.

Žemės Elementas

Iš pradžių išnagrinėkime materialius elementus. Žemė arba Žemės Elementas – tai mūsų fizinis kūnas, kūniškumas. Šiam elementui priklauso, pavyzdžiui, kaulai ir raumenys, tai yra tai, kas turi tam tikrą formą ir yra Žemė arba Žemės Elementas.

Vandens Elementas

Vandens Elementui priklauso mūsų kūno skysčiai, tokie kaip kraujas, sperma, tulžis, limfa ir t.t.

Ugnies Elementas

Ugnies Elementas - tai, kas kuria mūsų kūno šilumą, kitaip tariant, tai deguonies degimas.

Vėjo Elementas

Vėjo Elementas reiškia kvėpavimą. Iš oro mes įtraukiame deguonį ir sudeginame jį mūsų kūno viduje. Deguonis, kuris yra aukštos kokybės energija, susijungia su hemoglobinu audinių kraujo ląstelėse, sugeriamas ir išskiriamas kaip anliarūgštė. Šiame procese Vėjo Elementas dalyvauja išankstinėje stadijoje, kai įtraukiamas oras.

Erdvės Elementas

Erdvės Elementas susijęs su erdve arba su ertmėmis mūsų kūne, tokiomis kaip nosies, burnos ertmės ir t.t.
Taigi mūsų kūnas sudarytas iš šių penkių elementų.

Penki Subtilieji Elementai

Kas yra Penki Subtilieji Elementai? Tai išreiškia šiurkščių matmenų medžiagos transformaciją į subtilių medžiagą arba žemų matmenų energijos į aukštų matmenų energiją. Aš pateiksiu pavyzdį. Kai tvirtas kūnas įkaista, jis pereina į skystą būseną. Kai įkaista skystis, jis pereina į liepsną arba plazmą. Jeigu energija ir toliau bus tiekiama – įvyksta branduolinė sintezė. Jeigu patiekiama dar daugiau energijos, tai visa tai sublimuojama į gryną šviesą.
Tai reiškia, kad energija sublimuojama – Žemė sublimuojasi į Vandenį, Vanduo į Ugnį, Ugnis į Vėją, Vėjas į Erdvę. Tai kalba apie tai, kad Penki Subtilieji Elementai yra energijos.

Penki Elementai

Elementas.Atitinkamos kūno dalys.
Žemė.Raumenys, kaulai.
Vanduo.Kraujas, kūno skysčiai.
Ugnis.Kūno šiluma.
Vėjas.Kvėpavimas.
Erdvė.Kūno ertmės.

2. Penkios Vaju

Penkios Vaju

Dabar aš papasakosiu apie Penkias Vaju. Mūsų kūnas valdomas Penkių Vaju rūšių, kurios vadinamos Apana-vaju, Samana-vaju, Prana-vaju, Udana-vaju ir Vjana-vaju.

Apana-vaju

Apana-vaju yra nuo bambos iki kojų pėdų. Ji dūmų spalvos. Jos funkcija – kūno išvalymas nuo užteršimų, kūno išskyrų nuleidimas, įsiaudrinimo pašalinimas, dvasinės pusiausvyros ir ramaus miego atnešimas.

Samana-vaju

Samana-vaju yra tarp širdies srities ir bambos. Ji raudonos spalvos. Jos funkcijos – maisto virškinimas ir maistingųjų medžiagų paskirstymas organizme.

Prana-vaju

Prana-vaju yra tarp nosies srities ir širdies. Ji aukso spalvos. Kvėpuojant ji įtraukia praną (kosminę energiją).

Udana-vaju

Udana-vaju yra srityje nuo nosies iki viršugalvio.
Paprastai ji yra melsvai violetinės spalvos, bet jos spalva kai kada gali keistis kartas nuo karto. Udana-vaju funkcija – energijos kėlimas aukštyn, todėl, kai jūs nusiminę, jūs galite žymiai pakelti nuotaiką, koncentruodami sąmonę šioje srityje.

Vjana-vaju

Vjana-vaju – tai energija, kuri saugo mūsų kūną visame jo paviršiuje. Ją dažnai vadina aura.

3. Trys Konstitucijos ir Keturi Temperamentai.

Trys Konstitucijos

Dabar pakalbėkime apie organizmo konstitucijas. Konstitucija gali būti trijų pagrindinių tipų: Tulžis, Flegma ir Vėjas. Flegma – tai gleivės arba apsauginis gleivėtųjų apvalkalų sekretas; seilės irgi yra Flegmos rūšis. Tulžis – tai skystis maistui virškinti, išskiriama kepenų ir saugoma tulžies pūslėje. Vėjas – tai energija, cirkuliuojanti 72 tūkstančių nadi, išsidėsčiusių po visą kūną.
Šie trys elementai susiję su trimis fundamentaliomis energijomis: Flegma su Tamasu, Tulžis su Radžasu ir Vėjas su Sattva.

Flegma

Kai ima vyrauti Flegma, sustiprėja Vandens Elementas. Ir kadangi kūne sustiprėja klampumas, reiškiniai sulėtėja. Todėl kyla liga. Suvokimo atbukimas, užmaršumas, judesių vangumas – štai kai kurie iš ligų, sukeltų Flegmos, pavyzdžių.

Tulžis

Tulžis – tai mūsų aktyvumo šaltinis, kadangi ji susijusi su Ugnies Elementu. Kai balansas tarp Flegmos ir Tulžies pažeidžiamas, mes tampame aktyvūs, mūsų kūnas "dega" nuo ugnies poveikio. Manoma, kad ligos, kurias lydi karštis ir uždegiminiai procesai, yra sukeltos Tulžies veikimo pažeidimo.

Vėjas

Vėjas susijęs su Sattva arba, kitaip tariant, energija, kuri valdo mūsų sąmonę. Kai Vėjo srautas blokuojamas, mums ne tik sumažėja intelekto gebėjimai, bet ir ima varginti galvos skausmai, vėmimas, skausmas, mes jaučiamės liguistai.
Kodėl pažeidus Vėjo srautą kyla skausmas? Dabar aš paaiškinsiu tai. Įsivaizduokite vandens žarną. Jeigu mes ją suspausime viduryje ir paleisime ja vandenį, tai toje vietoje, kur ją suspaudė, kils stiprus pasipriešinimas. Šis pasipriešinimas ir yra skausmo šaltinis.

Problema su Lung

Lung (arba Rlung) yra žodžio "Vėjas" tibetiečių kalboje atitikmuo. Taigi Problema su Lung reiškia įvairių skausmų, sukeltų Energijos srauto blokavimo, kilimą.

Keturi temperamentai pagal Hipokratą

Įdomumo dėlei apžvelkime keturis temperamentus, nustatytus Hipokrato, kadangi jie labai panašūs su trijomis konstitucijomis, apie kurias mes dabar kalbėjome.
Hipokratas – žymus graikų gydytojas, gyvenęs 460 - 370 m. pr.Kr. Jis suskirstė žmogaus temperamentus į keturis tipus: pirmasis – pilnakraujis temperamentas, antrasis – gleivių temperamentas, trečiasis – geltonosios tulžies temperamentas ir ketvirtasis – juodosios tulžies temperamentas (sangviniškasis, flegmatiškasis, choleriškasis ir melancholiškasis). Kaip jūs galite pastebėti, pilnakraujystė susijusi su Vėju.

4. Penkios Fazės ir Šešios Blogybės

Penkios Fazės

Dabar pakalbėkime apie Penkias Fazes. Penkių Fazių Teorija – tai kinų sistema, klasifikuojanti reiškinius į penkias fazes arba procesus. Penkios Fazės – vadinamos Medžiu, Ugnimi, Dirva, Metalu ir Vandeniu. Yra trys Penkių Fazių sekų arba santykių rūšys: Abipusis Skatinimas, Abipusis Naikinimas ir Santykiavimo Balansas.

Abipusis Skatinimas

Tai, kaip sąveikauja Penkios Fazės ir kaip jos kyla viena iš kitos, galima paaiškinti taip: Ugnis kyla iš Medžio; Dirva sukuriama iš Medžio ir Ugnies, bet tuo pačiu, savaime suprantama, atsiranda Metalas – Dirvos sutirštėjimas; kaitinant Metalas virsta Vandeniu (skysčiu); o Vanduo maitina augalus (Medį). Štai taip Penkios Fazės santykiauja Abipusio Skatinimo procese.

Abipusis Naikinimas

Kitas procesas vadinamas Abipusiu Naikinimu. Kiekviena iš Fazių kontroliuoja paskesnę. Pavyzdžiui, Medis slopina Dirvą todėl, kad maitindama Medį Dirva nualinama ir praranda savo jėgą. Brangieji metalai, akmenys arba jų rūdos išnyksta ir praranda savo vertę, kai juos paveikia stipri šilumos energija. Puikus to pavyzdys – briliantas, kuris kaitinamas virsta anglimi ir išnyksta. Štai tokia idėja yra Abipusis Naikinimas.

Penki organai

Šių Penkių Fazių teorija gali būti taikoma kūnui ir apimti kategorijas, kurios išreiškia penkių vidaus organų: kepenų, širdies, tulžies, plaučių ir inkstų - funkcijas.
Pavyzdžiui, jeigu sustiprinama kepenų funkcija, tai ir širdies funkcija taps stipresnė. Jeigu sustiprinama širdies funkcija, tai ir tulžies funkcija taps stipresnė. Kita vertus, jeigu kepenų funkcija pernelyg sustiprėjusi, tai tulžis bus susilpninta. Ši teorija daug kuo atitinka šiuolaikinės medicinos teoriją.
Penkių Fazių teorijos suvokimas padeda sukurti geresnį kūną.

Šešios Blogybės

Kokios sąlygos atveda į tai, kad mes susergame? Kinų medicina, kaip viena iš pagrindinių rytų medicinos krypčių, pateikia atsakymą į šį klausimą.
Ypač aiškiai jis suformuluotas Šešių Blogybių teorijoje. Šešios Blogybės – tai Vėjo Blogybė, Ugnies Blogybė, Karščio Blogybė, Šalčio Blogybė, Drėgmės Blogybė ir Sausumo Blogybė.

Vėjo Blogybė

Peršalimas, sukeltas Vėjo, vandens netekimas, sukeltas Vėjo ir t.t. – tai Vėjo Blogybės pavyzdžiai. Vėjo Blogybė gali taip pat reikšti neuralginius skausmus dėl Vėjo veikimo, energijos srauto pažeidimo ir t.t.

Ugnies Blogybė

Ugnies Blogybės Pavyzdys - nudegimas.

Karščio Blogybė

Organizmo vandens netekimas dėl stipraus šilumos poveikio – Karščio Blogybės pavyzdys.

Šalčio Blogybė

Jeigu būnama šaltoje vietoje, tai kūno atšalimas sukelia skausmus ir ligas – tai Šalčio Blogybės pavyzdžiai.

Drėgmės Blogybė

Polinkis atsirasti pūliniams dėl pernelyg ilgo buvimo drėgnoje aplinkoje – tai Drėgmės Blogybės pavyzdys.

Sausumo Blogybė

Sausumo Blogybės pavyzdys – tai neuralginiai skausmai dėl buvimo labai sausose vietose.
Šiomis sąlygomis kyla mūsų ligos.



Kitas puslapis
Ankstesnis puslapis
Į pagrindinį puslapį