hdimg0.gif img99.gif timg0.gif

Öntik már a sódert
2001. augusztus.4., Magyar Élet, Ausztrália, HUNSOR.nu



Nyolc hónappal a választások elôtt már mozgásban van a magyar politikai élet. A mozgást természetesen az ellenzék indította be. Az ellenzék oldalán az a párt, amelynek esélye van leváltani a jelenlegi kormányt. Itt rögtön hozzá kell tenni, hogy a kormánykoalíció oldalán is egy olyan párt van, amelynek esélye van újra kormányra kerülni.Most nem avval akarunk foglalkozni, hogy melyiknek mekkora esélye van, csupán arról van szó, hogy egyik oldalon az MSZP, a másik oldalon a Fidesz jöhet ki gyôztesen ‹ esetleg koalíciós társakkal megerôsödve. A döntés a szavazóurnákban történik majd, annak kimenetelérôl ma még túl korai véleményt mondani. Vélemény természetesen elhangzik, ami mindkét oldal részérôl bizakodó hangvételű lesz.

A választási eredmény a rendszerváltozás óta eddig még minden esetben nagyméretű változást hozott a pártok támogatottsága terén. A jelek szerint a jövô évi választás már kiszámíthatóbb lesz, egy szilárdabb politikai felosztás bekövetkeztét mutatja, amennyiben a jelenlegi két nagy párt azután is a két nagy párt marad. Egyes vélemények szerint jövôre csak e két párt kerül be a parlamentbe. Ezzel is korai vitába szállni. Egy dologban biztosak lehetünk: a választás lényegében a Fidesz és az MSZP küzdelme lesz. Az is kimondható, hogy a Fidesz nem “használódott el" kormányzati idején, mint a korábbi két idôszak kormányzó pártja. Az MSZP két biztos alapra építhet: a régi kommunisták szavazataira, meg a gyorsan felejtô elégedetlenekre. Ez utóbbiakra építi fel a párt a választási hírverését. A pártrendszer természetébôl fakad, hogy a választási kampány szólamai nem mindig fedik a pártok valódi szándékát illetve kormányra jutásuk utáni politikáját. Ez több-kevesebb mértékben minden pártra vonatkozik. Jó kérdés viszont, hogy mi az arány igéret és megvalósítás között. Amióta politikai pártok szavazatszedô küzdelmébôl eredeztetik a hatalmat (demokrácia), azóta jelen van a politikai álságosság. Vagyis jelen van a megtévesztés a hatalom megtartása illetve megragadása érdekében. Az is a politika sajátossága, hogy elhiteti a szavazóval, hogy a hírverés nyomán kialakult véleménye a sajátja, és hogy az helyes. A vélemény kialakítása is tudomány, és a választók színvonalát példázza, ha a választó következetes, vagyis megingathatatlan híve a pártnak, legyen bármilyen az arány igéret és megvalósítás között. Így jutunk el ahhoz a rejtélyhez, hogy 1994-ben az urnához járulók többsége a kommunistákra adta szavazatát. Kovács László szocialista pártelnök szerint a jövô évi választások tétje “nem csupán az emberek életkörülményeinek javítása, a lecsúszás, az elszegényedés megállítása, a tiszta közélet megteremtése, hanem a parlamenti demokrácia védelme és egy Fidesz vezette kormány korlátlan uralmának megakadályozása, vagyis az ország jövôje". Mi minden benne van ebben a mondatban! Félévszázados emberellenes, munkásellenes kommunizmus után elôáll egy régi bolsevik, és pirulás és csuklás nélkül mind annak ellenkezôjét ígéri, amit ôk idéztek elô. Odaállnak az emberek szeme elé, azután hogy a régi elvtársi kar a maga körében szétosztott állami vagyonnal épp olyan munkásnyúzó kapitalista lett, mint volt állampárti ideje alatt. Korábban ‹ még MSZMP-s idejükben ‹ amit lehetett “magánosítani" az állami vállalatokból, azt maguknak megszerezték a párt által megállapított áron, majd a külföldieknek eladták piaci áron. A haszon már legális belföldi nagántôkeként vásárlója lett a késôbbi kormányok alatti privatizáció során. Ezek eléggé ismert dolgok.

Az MSZMP, vagyis a szovjet-bolsevisták magyarországi pártja “megszűnt", létrejött egy “polgári" párt, korábbi nyelvükön nyelvükön burzsuj párt, Magyar Szocialista Párt néven, amelynek vezetôi szégyenérzet nélkül mondták, hogy nem azonosak az MSZMP-vel, de ugyancsak szégyenérzet nélkül megörökölték ennek a pártnak a vagyonát, ami tekintélyes részét képezte a nemzeti vagyonnak. Nemcsak ingatlan vagyonról van szó, hanem ipari és kereskedelmi vállalkozásokról is. Csak utólag és csak újsághírként derül ki, miként működik ez a pártvagyon továbbra is, természetesen a kommunisták nemkommunista pártja érdekében. A Magyar Nemzet 2001 január 29-i száma foglalkozik a pártvagyon sorsával. Ebbôl többek között megtudjuk az alábbiakat: “A cégbírósági adatok szerint az MSZP 1994 környékén dömpingszerűen értékesítette vállalkozásait. A pártcégek az ügyletek során szinte kivétel nélkül korábbi vezetôik tulajdonába kerültek, tehát nagyon is MSZP közeliek maradtak. E cégek egyike a késôbb görög kézen fantomizált Kime-Net Kft., amirôl az MSZP írásaink nyomán azt állította: nincs köze az utóéletéhez, mert a kft. a kétes tranzakció pillanatában már »magánszemélyek« birtokában volt. Az 1994-es országgyűlési választások környékén az MSZP szinte egy csapásra megszabadult vállalkozásainak többségétôl. Azokat a cégeket, amelyeket nem számoltak fel, többnyire a korábbi ügyvezetôknek vagy családtagjaiknak értékesítették, miközben a vállalkozások megtartották korábbi tevékenységüket. Nem egy esetben jelentôs pártvagyon maradt az eladott cégekben, amelyet a régi-új vezetôk a késôbbi tôkecsökkentések során kivontak, és a közvélemény elôtt egyelôre ismeretlen célokra fordítottak. A cégekhez minden esetben meglehetôsen kedvezô áron juthattak hozzá a párt-közeli vásárlók. Az értékesítések után a vállalkozások értelemszerűen kikerültek a közszférából, pénzügyi tevékenységük a tranzakciókat követôen már nem tartozhatott a nyilvánosság felügyelete alá."

A cikk számos ilyen esetet felsorol, ahol a vállalat átmegy külföldi egyének tulajdonába, de azután nyoma vész, csak a többmilliós köztartozás marad utánuk, aminek bottal ütheti az állam a nyomát. Természetesen nem a vagyon elherdálásáról van szó, hanem az olyan átalakuláson megy keresztül, ami követhetetlen. Egykori állami vagyonok olyan vállalkozók kezelésébe kerültek, akik a tôke hozadékából pénzelik politikai pártjukat, amelytôl a vagyont kapták. Azért kapták, hogy a pártnak folyamatos és ellenôrizhetetlen anyagi forrása legyen. Eltanulták a nyugati módszert, az MSZP ezáltal tôkések, gazdagok pártja lett, akiknek érdekük olyan államszerkezet létrehozása, és olyan kormány hatalomra jutása, amely üzleti érdekeiket kiszolgálja. Így kötôdik természetes módon ehhez a párthoz a tôkés csoportok média-hálózata, így válik természetessé az a lépés, hogy ennek a pártnak egy bankár lett a miniszterelnökjelöltje. Medgyessy Péter nemcsak bankár, hanem ‹ természetesen ‹ kommunista is. No nem a marxi tanok megszállottja, mint például Krausz Tamás, a Baloldali Alternatíva Egyesület alapítója, akinek doktrinér szocialista idealizmusát nem undorította el a szocialista gyakorlat ‹ Medgyessy a szocialista gyakorlat embere. Ô ott szocialista, ahol ömlik a pénz. No persze, most párton kívüli. “Egy igazi úriember, akinek még becsületrendje is van ‹ írja Tihanyi Örs a Magyar Nemzet június 7-i számában, majd így folytatja: ‹ De vajon biztosak lehetünk-e, hogy tényleg elôször került abba a helyzetbe Medgyessy Péter, hogy az ország élére álljon? Igaz-e az az állítás, hogy eddig egy pártoktól és politikától elzárkózó pénzember volt (most hagyjuk a szép emlékű központi bizottsági tagságotŠ), és hogy valódi újdonság ‹ mi több, az MSZP megújulásának csalhatatlan jele! ‹ az ô személyének elôtérbe tolása. Érdemes megnézni néhány epizódot a pályafutásából, forrásként több esetben ismert politológusok műveit felhasználva.

Tôkés Rudolf A kialkudott forradalom című könyvében szerepel, hogy 1987-ben, amikor Lázár György távozott a miniszterelnöki székbôl, az utódok között fölmerült az akkor pénzügyminiszteri tisztséget betöltô Medgyessy Péter neve is. A szerzô szerint Grósz Károly »udvariasságból« ajánlotta a Politikai Bizottság figyelmébe ôt és Nyers Rezsôt, de szavazatokat csak Nyers kapott. Grósz kormányában lett miniszterelnök-helyettes, és ebben az évben került be az MSZMP Központi Bizottságába is. A fiatal Medgyessy Péter ambícióiról érdekes dolgokat mesél egykori pénzügyminisztériumi munkatársa, Békesi László is egy 1994-ben megjelent interjúkötetben (a beszélgetôtárs Kéri László): »Medgyessy Péter ‹ mondja Békesi ‹ (Š) jó taktikus és liebling volt. Amikor Hetényi (az akkori pénzügyminiszter) meghívott egy-egy politikai bizottsági tagot, tájékoztatója majdnem mindig úgy végzôdött, hogy nálunk zseniális fiatal szakemberek dolgoznak, akik garanciát adnak a jövôre. A rituálék során elsô helyen Medgyessyt emlegette. Aczél György is nagyon sokat segített abban, hogy Kádárnál Medgyessy legyen a jövô reményteli figurája. Így került Medgyessy Kádár kíséretébe Pekingben, ahol egy hétig együtt lehettek... Kádár felvitte Medgyessyt miniszterelnök-helyettesnek. Villányi lett a pénzügyminiszter és nem én. Mindenki a haját tépte. Berecz János jött hozzám magyarázkodni. Egyszóval Medgyessy beemelése a vezetésbe még nem bizonyítja, hogy itt valamiféle szakértôi irányba mozdult volna el a kormányzás.«"

Legutóbbi interjújában (Beszélô, 2001. május) Bokros Lajos is negatív példaként említi Medgyessy Péter erkölcsi viszonyát a szocialistákhoz: “Én úgy gondolkoztam, hogy aki 13 évig tagja volt az MSZMP-nek, az nem mondhatja a rendszerváltás pillanatában hirtelen, hogy pardon, én nem is vagyok szocialista. Ezt én nem tudtam volna megtenni. Mások persze szemrebbenés nélkül megtették. Medgyessy Péter például az MSZP megalakulásának estéjén azonnal kijelentette, hogy ô már nem lép be az új pártba, mert hozzá az SZDSZ áll a legközelebb. Mindezt anélkül, hogy lemondott volna arról a miniszterelnök-helyettesi posztról, amit az MSZMP-tôl kapott rögtön a Pénzügykutatási Intézet felszámolása után. Szóval akkor már óriási volt a tolongás a damaszkuszi úton, és ezt szörnyű volt látni. Az 1994-es választásokat követôen a koalíciós tárgyalásokon váratlanul dobta be Medgyessy nevét Horn Gyula. Az Ipari és Kereskedelmi Minisztérium, illetve a Nemzetközi Gazdasági Kapcsolatok Minisztériuma összevonása nyomán létrejött gazdasági csúcstárca vezetôjeként képzelte el az élénk fantáziájú fôszocialista. Lengyel László írja a Pártházból palotába című könyvében, hogy Medgyessy, a Magyar Paribas Bank akkori elnöke éppen Bécs felé tartott, amikor Horn fölhívta telefonon. A meglepett bankvezér kezdetben nem akarta vállalni, de végül beadta a derekát, viszont ‹ minô újdonság ‹ feltételként azt szabta meg, hogy a privatizáció felügyeletének is az ô tárcájához kell tartoznia. Mivel Horn elfogadta a feltételt, így Medgyessy biztosra vette, hogy ô lesz a tárca gazdája, de Békesi és ‹ ki hinné? ‹ az SZDSZ megfúrta a miniszterségét. A fô ok valószínűleg az volt, hogy a privatizáció fölötti ellenôrzésre mindenképpen a Pénzügyminisztérium tartott igényt, és egy felturbózott gazdasági csúcstárca veszélyeztette volna a PM súlyát. A szabad demokratáknak aligha Medgyessy gazdaságpolitikai elképzelései ellen lehetett kifogásuk, hiszen már 1990 tavaszán is azt nyilatkozta az MTI-nek az akkor leköszönô miniszterelnök-helyettes, hogy az SZDSZ magánosítási elképzelései igen közel állnak hozzá. Petô Ivánéknak az volt a lényeges, hogy a pénzügyi tárca szupererôs legyen, lehetôleg Békesi László monetáris teljhatalmával, mert az ötvennégy százalékos MSZP-vel szemben ez a fajta kormányzati struktúra jelentette a legbiztosabb garanciát érdekeik érvényesítésére... Medgyessy 1996-ban azt követôen lett pénzügyminiszter, hogy a Horn által bedobott Suchman Tamás személye ellen éles tiltakozások érkeztek a koalíciós partner és az MSZP liberálisainak részérôl, és a miniszterelnök végül meghátrált. Horn azt írja az Azok a kilencvenes évek című könyvében, hogy Kovács László ajánlotta a pénzügyi tárca gazdájának Medgyessy Pétert, akinek a személye meglepôen hamar átment az MSZP-szűrôn".

Medgyessy Kovács László embere, és itt valami nemzetközi kapcsolat is sejthetô, hiszen a Francia Köztársaság jelenlegi szélsôbaloldali, erôs kommunista befolyás alatt álló kormányzata Medgyessyt a Francia Becsületrenddel tüntette ki, és az is már tudott dolog, hogy ha a köztársasági elnöki pozíció MSZP-kormányzat idején lett volna betöltendô, ma Medgyessy lenne Magyarország köztársasági elnöke. Az MSZP-nek nagy szüksége van a magyar társadalom feledékenységére. Ha Kovács Lászlót jelölték volna Orbán Viktor ellenében miniszterelnöki várományosként, nyerésre álló fogadást lehetett volna kötni, hogy nincs esélye. Most meg tudják jeleníteni Medgyessyt ‹ neve, kinézete is népszerűsíthetô ‹ mint új embert, akihez nem kötôdik a párt múltjából semmi különös, soha nem volt elôtérben. Még a párt arculatának megváltoztatására is alkalmasnak találták: “Szeretnénk olyan irányba vinni a Magyar Szocialista Pártot, hogy az egy valódi modern szociáldemokrata párt legyen ‹ mondta a politikus bankár, Medgyessy Péter az MSZP Országos Hallgatói Tagozatának egy budapesti gyűlésén. Hangsúlyozta: az elmúlt évtizedben sokat változott a szociáldemokrácia, amely ma a korábbinál sokkal integratívabb, szélesebb, nyitottabb gondolkodást tükröz. A politikus rámutatott: a modern szociáldemokrácia rájött arra, hogy vannak klasszikus szociáldemokrata értékek, mint például a szolidaritás, amelyeket meg kell tartani, és vannak olyan más politikai áramlatok által képviselt értékek, amelyeket integrálni kell ahhoz, hogy a mai világ követelményeinek meg lehessen felelni. Ezek közé tartozik a hazafiság, a nemzeti érzés, a nemzeti öntudat, amely szerves része a politikának, és amelyet egyetlen politikai irányzat sem sajátíthat ki ugyancsak úgy ítélte meg, hogy a honfitárs megszólítás a polgárnál alkalmasabb a nemzeti egység kifejezésére."

Itt van tehát egy nemzeti nagyság, aki majd gyôzelemre viszi a szociáldemokrata MSZP-t. A magabiztos Medgyessy így szózatol: “Kedves honfitársaim! Mit jelent az emberek nagy többségének a baloldaliság? A szívet! Ez hiányzik a mai politikai kurzusból, és ezt akarjuk visszaadni! Szociális fordulatot, hogy megvalósuljon a jóléti rendszerváltás Magyarországon! A jóléti rendszerváltás megkezdésével felszámoljuk az embereket sújtó szociális korlátokat, hogy ne csupán jogukban álljon tisztességes, nyugodt, kiszámítható életet élni, hanem a lehetôségük is meglegyen erre. Megakadályozzuk az egyes emberek és családok reménytelen és végleges leszakadását. Visszaadjuk a reményt és az esélyt az embereknek a sorsuk, az életük jobbrafordulásában. Támogatjuk a teljesítôket, és elônyhöz juttatjuk a bérbôl és fizetésbôl élôket, nyugdíjasokat, az elesetteket és rászorulókat, hogy helyzetükbôl kitörhessenek, startvonalra állhassanak. ‹ Egyetértünk abban, hogy vissza kell állítani az emberek társadalmi igazságosságba vetett bizalmát, és a szolidaritásra épülô demokratikus magatartás társadalmi elismerését. Társadalmi békére, biztonságra, és félelem nélküli életre van szükség.

‹ Bízunk abban, hogy az emberek 2002-ben leváltják az Orbán‹Torgyán koalíciót, lehetôséget teremtve a nemzetnek, hogy olyan Magyarországot építsünk, amely a társadalmat megosztó Fidesz-jövô helyett érvényesíti az emberek többségének érdekét, mert Magyarország mindannyiunké!" Ez lesz tehát a jelszó: Magyarország mindannyiunké ‹ azoké is akik felmarkolták a nemzeti vagyont, és azoké is akiket most be lehet etetni a szociális fordulattal meg a jóléti rendszerváltással. Az elvtársak megcselekedték a szociális fordulatot 1945‹1948 között, a jóléti rendszerváltást pedig a privatizálás során. A magyaroké a szocializmus, az elvtársaké a jólét. Így van most jobboldal és bankoldal, és akinek nem tetszik az fasiszta.

Beindult a propagandagépezet, ezt és hasonlókat, az alább idézetteket fogja hallani az ország kilenc hónapon keresztül. Minden hírcsatornán így ömlik a sóder:

Kovács László fôkikiáltó: ‹ 1998 májusában utat tévesztett Magyarország, letért arról az útról, amelyre a demokratikus erők közös akaratából a rendszerváltással lépett.

‹ A Fidesz számára, az ô gondolkodásuk szerint, aki gyôz, az uralkodhat, az legázolhat ‹ a mi felfogásunk szerint viszont, aki gyôz, az szolgálhat: szolgálhatja az országot, a nemzetet. A Fidesz felfogása szerint, aki gyôz, az rabolhat. A mi felfogásunk szerint, aki gyôz, az adhat esélyt, jólétet. Ez az alapvetô különbség a két párt, a két politikai irányzat gondolkodása között.
‹ Most esély van arra, hogy akik jövőre a Fideszre szavaznak, a szélsőjobboldalt is kormányra segítsék. Ha ez megtörténik, akkor nem nyílik meg előttünk az Európai Unió kapuja.
‹ Mi jövőre leváltjuk a kormányt, és az utolsó pillanatban visszasegítjük Magyarországot az unió felé vezető útra!
‹ Helyreállítjuk a sajtó szabadságát, beleértve a közszolgálati médiumok pártatlanságát, kiszorítjuk onnan a gyülöletkeltést, a gyülöletbeszédet, a szélsôséges hangokat.
‹ Mi jövőre legyőzzük a Fideszt, és véget vetünk Orbán Viktor és kormánya “Kész átverés show" műsorának.
‹ A szocialista kormány vissza fog térni a jogállami normákhoz és az önkorlátozó módon történő hatalomgyakorláshoz.
‹ Nem veszünk revánsot, de a most kormányzókat és klienseiket el fogjuk számoltatni az utolsó fillérig.

Nagy Sándor frakcióvezető:
‹ A választások tétje, hogy hazánkban a demokrácia vagy a diktatúra győzedelmeskedik-e.

Lévai Katalin:
‹ Határozottan el kell utasítani azt az avíttan konzervatív álláspontot, amely egyetlen családmodellt tesz lehetôvé, egyetlen családmodellt fogad el legitimnek. Magyarországon éppen úgy, mint az Európai Unió többi országban, sokféle család, sokféle családmodell él egymás mellett. Ez teljesen normális tendencia, minden európai ország ezzel találkozik, ezt nem devianciának kell elfogadni, hanem törvényszerűségnek, a modernizáció egyik jelének.

Nagy Nóra:
‹ Az Európai Unió nem fogad el olyan országot, amelynek kormánya felrúghatja a demokrácia normáit, a jogállamiság kereteit és kénye-kedve szerint cselekedhet. Nem fogad el olyan országot, amelynek kormánya a politikai, gazdasági hatalmat egyesítheti a médiauralommal, és ezáltal kibújhat minden felelôsség alól. Nem fogad el olyan országot sem, amelynek kormánya elbagatellizálja a csatlakozás követelményeit, az unió kritikai észrevételeit. Nem fogad el olyan országot, amelynek kormánya nem tesz meg mindent az esélyteremtésre, az esélyek kiegyenlítésére, a szociális párbeszéd helyreállítására. És nem fogad el olyan országot, amelynek kormánya blöffölhet, hazudozhat a végtelenségig. Márpedig ma Magyarországon ilyen kormány regnál.

Szabó Sándorné:
‹ A Magyar Szocialista Párt a jóléti rendszerváltás programjával a nyugdíjasok milliói számára biztosítani akarja az egy hosszú élet munkájával kiérdemelt, anyagi gondoktól mentes, biztonságos idôskort.
Kiss Péter a Szocialista Párt Baloldali Tömörülés elnöke: ‹ Azért javasoltuk már az év elején a szociális fordulatot, mert úgy gondoljuk, hogy a Fidesz mai gyakorlatával szemben érvényes, érthetô, az emberek számára világos, az élethelyzetüket alapvetôen megváltoztató programmal léphetünk fel.
‹ Azt akarjuk, hogy az emberek végre itt, Magyarországon is a teljesítményükkel arányos, európai béreket kapják, és belátható idôn belül a nyugdíjak is érjék utol az Európai Unióban szokottakat. Csökkenjen a heti munkaidô ‹ elôször 38, majd 36 órára; 55 éves korától minden férfi és nô szabadon dönthessen nyugdíjba vonulásáról: aki tud és képes is, az dolgozhasson. Ha pedig olyan környéken él, ahol nincs munkahely, kapjon személyes támogatást ‹ mert az, hogy munkából éljen, fontosabb, mint a segély.
‹ Úgy gondoljuk, hogy a szakszervezeteknek mindehhez új társadalmi szerepet kell biztosítani. Olyan világot akarunk tehát felépíteni, amit magukénak éreznek azok is, akiknek most alig van benne helyük.
Mert ôk ‹ a magyarok többsége ‹ eddig képtelenek voltak felemelkedni, nem tudtak élni a rendszerváltás adta szabadsággal. Azért kell ôket a jog erejével is segíteni, mert eddig csak életük, munkájuk, béreik elértéktelenedését tapasztalták ‹ annak ellenére, hogy az ország helyzete (egyébként hathatós közreműködésükkel) folyamatosan javul.
Részletek az MSZP 2001. június 9-i kongresszusának döntéseibôl:

‹ A nyugdíjat és a magas színvonalú egészségügyi ellátást hosszú évek járulékfizetésével megszerzett joggá tesszük.
‹ Emeljük a nyugdíjak vásárlóerejét.
‹ Megadjuk a nyugdíjasoknak azt az 52 milliárd forintot, amit a mai kormány 1999-ben elvett tôlük.
‹ Harcot indítunk az idôsek szegénysége ellen.
‹ Megszüntetjük a rádió és a tv üzemben tartási díját.
‹ Jelentôs mértékben növeljük a szociális gondoskodásra vállalkozó társadalmi, illetve karitatív szervezetek költségvetési támogatását.
‹ Az egészség évtizedében el kívánjuk érni, hogy senki se betegedjen meg azért, mert szegény, senki se legyen ellátatlan azért, mert nincs pénze gyógyszerre.
‹ Az embereket szolgáló államot hozunk létre.
‹ Megtörjük az egyre burjánzóbb bürokráciát.
‹ A jogállam mindenkié. Olyan intézményrendszert hozunk létre, amely a szociálisan rászorulók számára ingyenesen nyújt felvilágosítást, jogi tanácsot, szakszerű eligazítást és ‹ ha szükséges ‹ jogi képviseletet.
‹ Megszilárdítjuk a közbiztonságot. Újjáépítjük a társadalom bizalmát a bűnüldözô szervezetek, a rendôrség iránt.
‹ Tiszta, becsületes közéletet akarunk!
‹ Megszüntetjük a hatalommal való visszaélést.
‹ Olyan Magyarországot akarunk, ahol a gyarapodás haszonélvezôje a társadalom egésze, ahol minden állampolgár, köztük a nyugdíjasok milliói tudják, és nap mint nap tapasztalják, hogy Magyarország mindannyiunké!
***
Érdemnes odafigyelni erre a nyomulásra!



Csapó Endre (Ausztrália)
a HUNSOR Ausztráliai tudósítója, a Magyar Élet főszerkesztője


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Csapó Endre korábbi cikkei:
Színjáték Genovában
Magyar bemutató napok a NSW-i Parlamentben
Tíz szakdolgozat a Szent Koronáról
Épül a magyar jövô
"A haza nem eladó"
Szlovákia lecsúszott a Balkánra
A délvidékiek autonómiájának esélyei
Jól vizsgázott az Országgyűlés
Tanácskozás után
Európa közepe Budapest
Népszavazás - kétes cselfogás
Lesze-e valaha Magyarok Világszövetsége?
"Lefejezik"-e a Kisgazdapártot?
A nemzetegyesítés további feladatai
A nemzetegyesítés elsô törvénye
Ahány ház, annyi egyház
Délvidéki remények és aggodalmak
Dabas beindította a választási kampányt
Sajtóelvtársi összefogás
A zámolyi romák cigányútra mentek
Szétverni a szobrot is - ha magyar
Trianon burjánzó ártalmai
Tologatják már a villamost
A kirándulás végetért...
Gátak és rögeszmés gátépítők
Nyugatról másszínű a táj
Nemzetállam helyébe nemzetországot!
Perpatvar a kisgazdapártban
Éveleji látóhatár
A Világszövetség sarokba állítása
"Kis ország is mondhat érdekeset"
Gyôzött a Balkán Romániában
Pro Transilvania - Önálló Erdély
Cser Ferenc interjú: Gyökerek - írta Csapó Endre
Honnan ered a felemás világ?
Elnökválasztás - a döntetlen eldöntése
Pozsonyban is szakad a cérna
Veszélyes lakoma Bukarestben
MVSZ rendkívüli küldöttgyűlés lesz dec. 1-én
A választások elôszele
Ünneplések nyomában
Középeurópa-politika kellene
Fogy a magyar! kit érdekel?