Kik belőled éltek, szent Világszövetség!
Valamennyire is normális társadalom valamennyire is normális tagjai egy választási kampány után - amiben esetleg sokszor még az elemi tisztesség szabályait is felrúgják abbéli igyekezetükben, hogy a győzelmet minden áron megszerezzék-, a végeredmény kihirdetése után visszatérnek az eredeti kerékvágásba. Ez jól látszott a most lezajlott amerikai elnökválasztásnál is, amikor Al Gore (az ismert és elképesztő események után is) elismerve, hogy alulmaradt, gratulált Bushnak- sőt ezen túl, még számtalan keserű pirulát is kénytelen volt fegyelmezetten lenyelni. Mondom - egy valamennyire normális társadalomban. De nem nálunk!
A májusi küldöttgyűlésen a leköszönő Csoóri -ahelyett, hogy az ilyenkor szokásos búcsúbeszédben értékelte volna az elmúlt időszak eseményeit, számba véve az elért eredményeket, esetleg utalva a tervezett, de valamilyen oknál fogva el nem végzett munkára - a leköszönésnek egy ugyancsak különös formáját választotta. Reszkető belsővel, fél szájjal, és fél szívvel szinte mindenki legnagyobb döbbenetére kijelentette a plénum elött, hogy nem kíván beszélni, hanem felolvastatná - "hogy lelkiismeretét tisztán vihesse tovább" - a könyvvizsgáló (!!!) néhány soros jelentését. (Lelkiismerete vajon hol volt, mikor néhány milliócska mellé felkerült neve a postabankos VIP listára?). Mindezek után, abban a pillanatban, mikor Patrubány győzelmét kihirdették, felpattant, s csatlósaival elrohant a helyszínről, s kézzel megírta azt a levelet, amelyben csatlakozik a tizenkét szakadár által csupán másnap (!) megfogalmazott kijelentéshez, miszerint: "A választások ugyan demokratikusan zajlottak le, a folyamatot és annak eredményét azonban ennek ellenére sem tudjuk elfogadni." Ez a mondat máris bekerült az ún. rendszerváltás tragikomikus mondatainak első helyére. Ha jól belegondolunk, ilyesmit ki sem lehetne ejteni, de leírni, már végképp nem! Különösen nem azoknak, akik biztosra mentek, hogy az ő jelöltjük fog győzni. Már csak azért is, mert Csoóriék részéről a választásokat egy olyan mocskolódó médiakampány előzte meg, amely nemcsak a Világszövetség, hanem a hazai médiaélet történetében is párját ritkítja. Hogy a kedves olvasó megértse, miről is van szó, legyen elég egy mondat: A Magyarok Világszövetségében most-zaj-lik- a- rendszer-váltás. A szerepvesztettek elvakult háborúskodásának ez a lényege. Minden más mellébeszélés! Figyelemre méltó, hogy mindazok, akik úton útfélen a Világszövetség tönkretételén ügyködnek, (szinte) kivétel nélkül az MDF (egykori) emberei - akiket nyilvánvalóan még maga a párt is szégyell. Viszonylag szűk körű, de annál nagyobb hangú középszerű önjelöltek, akik mára szinte mindenhonnan kiszorultak, és akarnokságuk ellenére- vagy éppen amiatt-, a legjobb úton vannak, hogy rövidesen mindenhonnan kiszoruljanak.
Jellemző, hogy pl. az az országgyulési képviselő, aki előzetes egyeztetések után a Világszövetség totális amputálásának előkészítését kapta feladatául-, a költségvetési támogatás utolsó fillérig való megvonásának a parlament elé terjesztését, az a képviselő -lelkiismerete nyilván felébredvén -, ő maga is saját előterjesztése ellen szavazott! (!!!)
Az utóbbi 10 év magyar gyötrelmeit ismerve, nem nehéz elképzelni, hogy mi zajlik, a háttérben, a mélyben milyen indulatok forrnak az alul-maradottak részéről, hogy honnét ez az irracionális zsigeri gyűlölet részükről. Ugyanazokat a módszereket alkalmazzák, csak még nagyobb vehemenciával, és gyűlölettel, mint az általuk is sokat szapult - természetesen csak akkor, ha róluk van szó- "liberál bolsi" média. Tragikomikus jelenet volt, amikor az Százak Tanácsának egyik legutóbbi megbeszélésén a pulpituson időnként békésen elszunyókáló "Fekete Gyula bácsi", aki, amikor egy kis heccre van kilátás nem veti meg a járdára való leheveredést sem (lásd a sajtóban és tévében megjelent képeket), időnként harsányan elkurjantotta: Patrubány lehallgatja a telefonokat! A Világszövetségnél közbűntényes módon bánnak a pénzekkel! Jó lenne, ha valaki felhívná szegény, egykor számos érdemet is szerzett író figyelmét arra, hogy bűnpártolást követ el, ha nem tesz feljelentést ilyen galád tettekről, mikor tudomása van ezekről, ugyanis ezt a Btk. büntetni rendeli. Azok a személyek pedig, akik nyolc, vagy tíz éven át a fontoskodáson kívűl tulajdonképpen semmit nem tettek, csupán saját glóriájukat igyekeztek polírozni, mulasztásaikat most vádolva kérik számon a jelenlegi demokratikusan megválasztott, alig fél éve muködô, és azóta is gúzsba kötött vezetésen! Amikor bombaként robbant, hogy nem ők győztek, hirtelen elveszítették idegeik felett az uralmat. Mással nem lehet magyarázni a fenti veretes, immár klasszikus mondatot. Hiszen, ha a Világszövetségnél Csoóri regnálása alatt olyan gyönyörűen mentek volna a dolgok, ahogy azt ő és a korábbi vezetés egy része fennhangon hirdette, s hirdeti mind a mai napig, akkor Csoórinak nem kellett volna mást tennie, mint elegánsan távozni, s az ő zsenialitásának híján pillanatokon belül úgyis jött volna az özönvíz. A szegény jobb sorsra érdemes- költő sokban hasonlít a Főváros polgármesteréhez, aki immár tíz éve eredménynek tünteti fel a semmit, s a kutyapiszkos Budapestet mesteri módon sikerként igyekszik eladni. Ha Patrubány, a pénzügyek rendbetétele után most már mint elnök a szervezetet is rendbe szedi -rémültek meg az urak-, akkor kipukkan a világszövetségi léggömb, és most már feketén-fehéren mindenki számára nyilvánvalóvá válhat, hogy ügyeskedésük éveken keresztül nem volt más, csupán szemfényvesztés, a költségvetés által számukra juttatott százmilliók egyszerű elkonzumálása. Kiderülhet, hogy a király meztelen. Nekik csak egy számít (mindegy, hogy milyen rendszer van uralmon), csak minden áron szerepelni, szerepelni, fontoskodni, mindenhol sündörögni. Tündökölni a vélt hatalom talmi, pislákoló fényében. Diszkréten meg lehetne kérdezni:
Hol volt a Világszövetség, amikor '96-ban a kormány elsumákolta, elcsalta a millenniumi ünnepségeket, vagy az Expót? A Csoóri által előszeretettel állandóan hangoztatott "létrehoztuk a Duna TV-t" szlogent most ne is részletezzük. (Annak akkori indítását - az ügy jellegéből adódóan, mivel az ilyesmi nem megy máról holnapra - igen alapos és hosszadalmas, nagyon költséges műszaki előkészítő munka előzte meg, a politikai döntésről nem is beszélve. Anélkül, hogy most, az erre vonatkozó bizonyítékokat hely hiányában a kedves olvasó elé tárnánk, de, hogy minden gondolkodó a napnál is fényesebben lássa a lényeget, legyen szabad csak annyit mondani: a Duna Tv beindításához Csoórinak kb. annyi köze volt, mint Hornnak a vasfüggöny lebontásához. Aki nem hiszi, járjon utána.). Vagy hol vannak a Világszövetség által létrehozott lapok, mi lett a beléjük ölt sok-sok millióval? Csoóri nyolc év alatt nem volt képes egy a magyarságot összefogó, nemzettudat formáló lapot kiadni a sok-sok száz millió ellenére hiúsága, és hozzá nem értése miatt két lapot is csődbe vitt - csak
személyes érdek állt a lapok mögött: az önnépszerűsítés, az öntömjénezés. Miért nem vonták be a fiatalokat a munkába, miért nem gondoskodtak az utánpótlásról? Azért, mert a gerontokrácia - mint a szovjet PB tagjai annak idején - még ma sem akarja kiadni kezéböl a hatalmat. De folytathatnánk a kérdéseket vég nélkül.
Kocsis L. Mihály szavait kissé megváltoztatva - a "régi undokok" biztosra mentek, hogy az ő jelöltjük fog győzni, hiszen ezt a forgatókönyvet egyszer már (tkp. kétszer!) ledugták a küldöttek torkán. Annak idején Antall József mesterien szerelte le Csoóri - korábbi mentora (ne feledjük, Antall a Kisgazdapártban tűnt fel először, s utána nagy hirtelen igazolt át az MDF-be)-, köztársasági elnöki ambícióit. Antall akkor megüzente államtitkárán keresztül, hogy ha nem Csoóri lesz az elnök, a Világszövetség nem kap pénzt (KAPU, 2000/5. p.2.). Erre találták akkor ki a "spontán" közfelkiáltásos szavazást". Miközben Csoóri epedve várta - reszkető keze a kilincsen, fél lába a küszöbön, fél lába a lépcsőházban, -hogy a küldöttek "közfelkiáltsanak" - megtudván a "váratlan" hírt, máris rohant, hogy meghajoljon a nemzet, és Isten akarata előtt. Saját szavaival: "Úgy lettem tehát elnök, ahogy a prófétaságot rühellő Jónás küldetéses próféta - Isten akaratából." (Csoóri: Győztünk! - Gyôztünk?, Népszabadság, 2000. XII. 4.).
A Világszövetségben több olyan ember volt, aki már mindent és mindenkit kiszolgált. Ezeknek egy része még az elemi tisztesség fogalmát sem ismeri. Ezzel is magyarázható, hogy vereségük után, ha már szereplési vágyukat nem élhetik ki, s végleg kútba esik annak még csak a lehetősége is, hogy a Világszövetség infrastruktúráját felhasználva kétes magánvállalkozásokat lehessen beindítani, minden eszközzel megkísérelték a Világszövetséget tönkretenni. Akad köztük volt kommunista párttitkár, "tévés szakember", de józan ítélőképességét elvesztett s korábbi erkölcsi tokéjét mára felélő, vagy ma jobboldaliságát hirdető korábbi "elkötelezett baloldali". Így könnyűszerrel mozgósították ma még szinte mindenhol meglévő összeköttetéseiket, kapcsolataikat. Sajtóban, rádióban, tévében, de kormányzati szinten is egy eddig soha nem tapasztalt hisztérikus és rágalomkampányt indítottak meg, mindennemű bizonyíték nélkül.
Hecckampányukhoz, sajnos, szinte az egész ún. nemzeti sajtó is csatlakozott. (Egyesek, a nyilvánvaló hazugságok
terjesztésével, míg mások az egyoldalú véleményeknek bő teret adva, s ugyanakkor elhallgatva az esetlegesen arra adott cáfolatokat, válaszokat. Ezen nincs mit csodálkozni, hiszen a rutinos köpönyegforgatók a damaszkuszi úton való pendlizésük közben szinte mindenhol megfordultak, s ma még tisztességes emberek között is van némi - bár egyre kevesebb- hitelük.) Az egész gyűlöletkampány mozgatórugója a 70 éves elmúlt Csoóri, aki mind a mai napig úgy látszik nem tudta levetkőzni kötöttségét: azt, hogy fiatal korában a hazugságokkal, gyilkosságokkal, nemzetárulással telt bolsevik emlőkön nevelkedett, azon szocializálódott. Jó lenne hinni, hogy Rákosi elvtárs 60. születésnapjára írt ódáját, meggyőződésből írta, bár ezt a gondolatot nagyon nehéz elfogadni akkor, amikor szüleit, családját ezzel egy időben ugyanez a rablógyilkos tette földönfutóvá. Ide kívánkozik egy idézet (Erdélyi Magyarság, 2000/4. p. 19.), miszerint: "Annál szomorúbban vettük tudomásul a börtönből való kiszabadulásunk után, hogy bálványaink, a népi írók nemcsak, hogy nem vettek részt a forradalomban, hogy semmiféle szolidaritást nem vállaltak a megtorlás
áldozataival, de pár hónappal később ők kérték (pl. Csoóri Sándor is - a Szerk.), hogy vegyék le a napirendről (az ú.n. magyar kérdést az ENSZ-ben -A.F.), és kézcsókkal fogadták el a forradalmárok gyilkosainak kitüntetéseit és ajándékait." Varga László: Az Erdélyi ENSZ-per).
Tényleg, mit csinált Csoóri '56-ban? Igen, ebben az időben esett áldozatul a vérgőzös bolsevik hatalomnak Tóth Ilonka, Mansfeld Péter, Brusznyai Árpád, és még sok százan, és tízezreket
nyomorítottak meg egy életre a börtönökben, tették tönkre családok százezreit. Csoóri Sándor - sajna - nem használta ki a bolsevikok által neki tálcán nyújtott lehetoségeket. Egy igen csak szerény érettségi után megtorpant, nem futotta tovább a szuszból! Egyetemre menni már nem volt ínyére, bár ha az ultrabalos Lenin Intézetet annak tekintjük (hiszen a "Foxi-Maxi" ma is,
tíz évvel az un. rendszerváltozás után még mindig egyetemi diplomának számít, egyenrangú egy orvosival, egy matematikusival, vagy biológusival), akkor ezen állításunk persze nem igaz. Itt többek között - rövid kitérőként-olyan jó társasággal szövődtek egy életre szóló, még ma is tartó igaz barátságok, akikkel együtt koptatta a padot, mint Pozsgay Imre, s pláne mint a szépemlékű Berecz János elvtárs, aki még közvetlenűl '90 előtt is "tollal, és fegyverrel" harcolt az ellenforradalom ellen, vagy mint a derék Konrád György. Tény, hogy a későbbiek folyamán Csoóri tett olyat is, ami ellentétben volt a "Párt" elvárásaival, s ez javára írható. Mint ahogy az is tény, hogy amikor megírta Duray Miklós Kutyaszorítójához az előszót - és ezt mindenki hatalmas fegyverténynek ismerte el, mint ahogy a maga nemében az is volt, jóllehet előzetes megbeszélés, és egyeztetés alapján esett őrá a választás, hogy azt megírja -, kapott egy év közlési szilenciumot. Ugyanakkor azonban jól fizető állását nem veszítette el. Sőt továbbra is akadály nélkül ömlöttek az abban az időben egy egyszeru földi halandó számára szinte elképzelhetetlen, mesebeli szerzői jogdíjak a szegény, szerencsétlen üldözött számlájára. (Csoóri minden bizonnyal sok mende-mondát eloszlathatna, ha letenné a Világszövetség választott tisztségviselői számára a szövetség által előírt un. III/III-as átvilágítását Patrubányé mellé, amit utóbbi már megkapott a Történeti Hivataltól.). No, de lássuk, mi is történt a Magyarok Világszövetségében Csoóri (és az Úr) 2000. esztendejében, hogyan jutottunk el oda, hogy Csoóri & Co.áskálódásai, intenciói nyomán a kormány illetve az Országgyűlés lenullázta a Világszövetségnek, mint a legnagyobb magyar civil szervezetnek az utóbbi hatvankét évben minden kormányzattól -teljesen mindegy, hogy milyen gondolattól vezérelve- élvezett támogatását. Nem érdemes túl messzire visszamenni a Világszövetség életében, azt azonban tudni kell, hogy Csoóri helyzete, főként a nyugati magyarok nyomására korábban már megingott, így nem is volt esélye egy újabb megválasztásra. Ő eredetileg Duray Miklóst szemelte ki utódjának, mert annak megválasztásával teljes befolyását megtarthatta volna. Azt a Durayt, akinek korábbi hatalmas erkölcsi tőkéjét mára - ő maga - szinte mindenütt lenullázta, s mivel felvidéki politikusként befolyását főként viselkedése, és stílusa miatt mára gyakorlatilag elvesztette. Duray csekély - bár ma még nem jelentéktelen - befolyását addig fogja tudni ideig-óráig még fenntartani, amíg a Magyarországról (hál' Istennek!) nagy mennyiségben a Felvidékre juttatott anyagi segítség egy bizonyos részét saját klientúrájának fenntartására tudja irányíttatni. Ha ettől elesik, mindenhol kegyvesztett lesz, méghozzá azonnal. Hogy korábbi hírnevéből még ma is meg tud élni, az csupán a magyarországi hírközlő szerveknek köszönhető, s mindazoknak a határon túli szervezeteknek, orgánumoknak, melyek anyagi biztonságát az a pénz jelenti, aminek folyósítását ő eddig nem akadályozta meg. Ez már csak emberileg is szomorú és tragikus - és ez is a múlt rendszer gyalázata-, hiszen megint bebizonyosodott, hogy idegileg és erkölcsileg hogyan lehetett korábban -a közéletben és a családi életben egyaránt - még a legtisztább embereket is tönkretenni. Amikor 2000 elején beindult a választási kampány, Patrubány Miklós megzavarta a régi gárda, számukra idillinek elképzelt jövőképét. Patrubányt sorra jelölték a legkülönfélébb szervezetek, és biztosították támogatásukról. Ellenlépésként - biztos, ami biztos - Dobos László, több társával egyetemben pénzügyi visszaélés gyanújával feljelentette Patrubányt, és ezt a vizsgálatot keresztül erőszakolták.
Az a Dobos tette ezt, aki a Világszövetség által alapított Magyar Segélyszolgálat Alapítvány által a '98-as (!) kárpátaljai árvízkárosultaknak összegyűjtött gyorssegély (!) szétosztásával, mint előző év szeptemberéig az Alapítvány vezetője, mind a mai napig (!) nem számolt el hivatalosan (lásd ezzel kapcsolatban: Árvízkárosultak?, Szolyvai Krónika, 2000. március-április, p.5). Miután a feljelentést követően a Felügyelő Bizottság (idézet a jelentésbôl:"3 fő több napos munkával minden fellelhető adatot átvizsgált. Ennek kapcsán a Bizottság megállapította, hogy visszaélés gyanúja sem merült fel"), munkáját befejezte, a feljelentők kedvesen közölték Patrubánnyal, hogy ezt nem ellene tették, hanem ellenkezőleg, az ő érdekében. ("Érted jöttünk elvtárs, nem ellened!"). Szinte ezzel egyidôben Csoóri (Patrubány elleni újabb lépésként) a január 29-i balatonaligai elnökségi ülésen nyilvánosan hazudott. Ezzel kapcsolatban az érdeklődő olvasó a KAPU 2000. októberi számából bőségesen tájékozódhat. A történet röviden a következő - idézet egy január 30-án kelt MVSZ tájékoztatóból: "Csoóri Sándor január 29-én Balatonaligán tájékoztatta az MVSZ Elnökségét arról a február 1-i találkozóról, amelyre Németh Zsolt, a Külügyminisztérium politikai államtitkára hívta az MVSZ vezetésébol Tőkés László tiszteletbeli elnököt, Csoóri Sándor elnököt, a régióelnököket és Duray Miklóst, az MVSZ Stratégiai Bizottságának elnökét. Több elnökségi tag kérdésére, hogy Patrubány Miklós elnökhelyettes miért nincs a küldöttségben, elhangzott Csoóri Sándor egyértelmű válasza: a névsort a meghívó közölte. Azt a véleményt, miszerint ebben az esetben erkölcsi és szervezeti kötelezettség figyelmeztetni a meghívót a mulasztásra (a Szövetség második számú vezetőjét nem hívta meg), Csoóri Sándor igenlően fogadta, az elnökség pedig nem kifogásolta." Órákon belül kiderült, hogy "nem osztogatnak, hanem fosztogatnak", ahogy azt a klasszikus vicc is mondja. A találkozót nem Németh Zsolt kezdeményezte, a meghívandók listáját Csoóri állította össze, s a helyszín nem a Külügy, hanem a Benczúr utca. A többi stimmelt. Többen hazugsággal vádolták Csoórit, amire ő igen erélyesen, magából kikelve, kioktatóan, hisztérikusan feldúltan, erkölcsi piadesztáljáról perrel fenyegetőzött. És mit tesz Isten, néhány hónap után előkerült az a Csoóri által aláírt, január 13-án (!!!) kelt Németh Zsoltnak írt levél (iktatószám 5022/00), amelyben Csoóri személyesen közli a "beszélgetésen" résztvevők listáját: "Ezen a beszélgetésen az MVSZ részéről Tőkés László tiszteletbeli elnök, a három régióelnök, Duray Miklós és jómagam vennék részt" írja. Ezzel az elnöki "iktatott hazugsággal" vette kezdetét az a nagyon-nagyon szomorú folyamat, aminek még ma is isszuk a levét. Patrubány elnökhelyettessé történt választása után (még 1996-ban) mindjárt olyat tett - ami a Világszövetség eddigi urainak elképzelhetetlen volt-lemondott tiszteletdíjáról, és azt közcélokra ajánlotta fel, s mind a mai napig nem is veszi fel azt. Ezzel egyidôben bevezette a Világszövetségnél addig ismeretlen pénzügyi fegyelmet. Megszűnt a hanyag eleganciával nylon szatyorban mozgatott tízmilliók kora. Csoórinak ugyancsak nem volt ínyére az, hogy be kell tartania a demokratikus szabályokat, hogy nem lehet többé a Világszövetséget hitbizományként kezelni. Szokatlan volt számára, hogy "megjelent a demokrácia túlbuzgó lidérce", "a szavazás újra, meg újra kierőszakolt perverzitása" (Óh, perverz magyar Országgyűlés! - A. F.),"Megjelent a varázsszónak beillő ügyrend fogalma". (Egy évi majdnem 300 millió Ft-tal közpénzekből működô intézmény már csak ilyen!). "Ettől kezdve nem eszméket, nem kilombosítható igazságokat kerestünk -így Csoóri-, hanem a jogszerűség ilyen, vagy olyan árnyalatain rágódtunk". (Csoóri: Hogyan működik a magyar pokol. Szabad Újság, 2000.szept.20.)
Na, de ne kalandozzunk el ilyen messze. Mindjárt az "iktatott hazugság" után megint egy kellemetlen incidens zavarta meg Csoóriék elképzelését. Duray egy csúnya etikai ügybe keveredett, amiből olyan súlyos presztízsveszteséggel tudott csak kikecmeregni, hogy ezek után elnöki esélye nullára csökkent. Ekkor kezdtek el szervezkedni Boross Péter megnyerésére. A terv az volt, hogy ez esetben Durayt, mint alelnököt csempészik vissza. Ugyancsak ezzel egyidôben osztódással szaporodtak az elnökjelöltek. A végén már három híján egy tucatnyira. Az volt a taktika, hogy mindenki kapjon minél több nyilvánosságot, s aztán majd a végén kölcsönösen lemondanak egymás javára. Mindegy, hogy kiére, csak ne Patrubányéra. Ez a választás előtti kortesbeszédekben teljesen nyilvánvalóvá is vált. Patrubány volt az egyetlen, akinek javára senki nem lépett vissza. Ő egyedül állta a sarat. Mivel az előzetes médiakampány alapján a "régi undokok", a későbbi szakadárok biztosra mentek, hisztérikus sokként érte őket az eredmény. Ekkor azonnal kivonultak, ezzel bojkottálták az elnökhelyettes megválasztását, s megbénítani igyekeztek minden további munkát. Ezzel a Világszövetséget arra kényszeríttették, hogy 15 millió Ft-ot fordítson egy újabb küldöttgyűlés összehívására. (A dolog pikantériáját fokozza, hogy amennyiben Csoóri az ide vonatkozó s bevett, és törvényes gyakorlatnak megfelelően küldte volna ki a májusi meghívókat - amire korábban többször, nyilvánosan is felhívták a figyelmét - pl. ez is elkerülhető lett volna). Tüstént kezdetét vette az a rágalomhadjárat, ami még ma sem veszített intenzitásából. Olyan vádakat puffogtatnak - puffogtatnak éjjel, puffogtatnak nappal, puffogtatnak minden hullámhosszon-, amit semmivel sem tudnak alátámasztani, de korábbi időkben gyökerező ismeretségi körüket felhasználva a jól bevált "goebbelsi módszert" gyakorolják továbbra is, miszerint egy hazugságot addig kell hangoztatni, és főleg olyan sokszor és minél szélesebb skálán, hogy azt a végén már az is elhiszi, aki az egészet kitalálta. Sajnos ebben nagyban kivette részét az írott és elektronikus sajtó, és teljes gőzzel alkalmazták a suttogó propagandát is, sőt alkalmazzák ma is a "magyarság ezen elkötelezett hívei". Természetesen, bizonyítékok nélkül.
Az a Csoóri, akit miután '96- ban újból "megválasztottak", s még mielőtt elvonult egy hónapra a kies Kaliforniába, hogy a választási kampány fáradalmaira, és lelki sebeire gyógyírt keressen -akkor még nagy vehemenciával és undorral utasította vissza, hogy a Népszabadságban publikáljon -, most oly mértékig elragadtatta magát, hogy hűséges csatlósával, Pálfy. G.-vel (akit a Világszövetség Budapesti Szervezete már korábban kizárt tagjai sorából), a korábbi, foxi-maxit is végzett bolsevik párttitkárral (lásd Demokrata, 2000/36. - "Ennyi húst már én is sokallok" - p.12-13), a KISZ KB lapjának egykori helyettes, majd a Népszava későbbi főszerkesztőjével, a már mindenhol megfordult egykori nomenklaturistával itt ágáljon a Világszövetség ellen, abban a Népszabadságban, amelyik számára a nemzeti ügy nem kardinális fogalom. Indulatuktól vezérelve nem vették észre, hogy ezek a lapok korántsem azért fogadták örömmel írásaikat, mert azok megfellebbezhetetlen igazságokat tártak az olvasók elé, hanem azért, mert tudták, hogy ezekkel az írásokkal nemcsak a Világszövetséget, de azt az eszmét is kompromittálják, amelyet a Magyarok Világszövetsége mindig is képviselt. Székelyhidi Ágoston a Népszavában gyalázkodott. Dobos László, az ötvenes évek Csehszlovákiájának lelkes komszomolistája, Gustav Husaknak - kinek kezeihez a mártír gróf Esterházy János vére is tapad - Csehszlovákia 1968-as "testvéri" lerohanása utáni minisztere, a Magyar Nemzetben. (Igaz, ő mint egykori bennfentes a lapnál könnyű helyzetben volt). Hogy a kevésbé tájékozott olvasó is világosan lássa, hogyan működik az "igazmondás": a bojkottálók szóvivője, Pálfy G. és a Népszabadság gyakorlatában, álljon itt egy egyszerű példa. Nevezett újság tavaly okt. 3-i számában Pálfy G. ismételten felkínálja magát: "Középre húzókra nincs szükség?" c. cikkével. Feltételezhetően, mivel mint kommunista párttitkár a baloldalról kikopott, a rendszerváltó pártban ugyancsak kiismerték, így most középre akar húzódni. Több érdekesség között (a többivel most ne foglalkozzunk) olvasható egy mondata: "Megjegyzem, a kötelező átvilágításról az után született határozat, hogy Patrubány Miklóst elnökké választották, és a magyarországi és más régiók küldötteinek jelentős része kivonult a teremből." Pálfy G.-t nem zavarja, hogy ez nem igaz, hiszen a szavazásoknál ő is jelen volt. A Világszövetség helyreigazítást kért a laptól, mert, ahogy írták: "Ezzel szemben a valóság az, hogy erre a határozatra az elnökválasztás első fordulója után került sor (határozat szám: K-29/2000.), Patrubány Miklóst viszont csak a negyedik fordulóban választották meg. (határozat szám:
K-53/2000)." A Népszabadság ügyvédi irodájának nemes egyszerűséggel a válasza erre: "pontatlanságok, lényegtelen tévedések nem adnak alapot a s-ajtóhelyreigazításra." Ezek szerint tehát vannak lényeges, és lényegtelen hazugságok. Pálfy G. jelleméhez tartozik, de, hogy a róla mára sokak által már igencsak ismert képet kissé árnyaljuk: újabban a Pannon Rádióban tűnt fel, többek között mint hír kommentátor. Mindezek után pedig egyáltalán nincs mit csodálkozni azon, hogy Pálfy G. a 168 Óra c. hetilapban boldogan jelenti ki: "elégedett a Világszövetség apanázsának megvonásával". A jelenleg középre húzódzkodó szinte kéjesen közli: "Nagy jóvátételként éltem meg." (168 Óra, 2001/5.). Dobosnak nemcsak a kívülálló számára sok szimpatikus vonását elismerve is fel kell hívjuk a kedves olvasó figyelmét egy tragikus apróságra. A csehszlovákok "másként" hajtották végre az ún. rendszerváltást, mint mi magyarok. Ők pl. "III/III-as listájukat" feltették az internetre. Ha valakinek netán kedve támadna a világhálón egy kicsit kalandozni, ne kerülje el az ott, több helyen megadott címek valamelyikét. Az egyik ilyen cím a http://stb.promedia.cz (stbzaz.htm), ahol, ha az érdeklodo a 16631-es sorszám alatt (Evid. c.), és a Kryci jméno (fedonév) rubrikában D duvernik=bizalmi) jelzéssel esetleg ismerős nevet talál, az talán nem lesz a véletlen műve. Jó lenne hinni, hogy itt csak egy provokációról van szó, és remélhetőleg Dobos ezt nyilvánosan cáfolni fogja. Duray pedig - valószínuleg más, fontosabb dolga nem lévén - a jelenlegi Világszövetséget befeketítő nyilatkozataival, interjúival szinte az egész magyar sajtót, és az elektronikus médiát átfogja, határon innen és túl, megfogyatkozott erkölcsi tőkéjét tovább erodálva, közben persze gondosan elfeledkezve korábbi szerepérol, súlyos mulasztásairól. De a Világszövetség tönkretételén fáradozók névsorát még folytathatnánk. Csoóri továbbra sem nyugodott bele, hogy szivárványfestés közben kiesett kezéből az ecset, ezért bírósághoz fordult, megtámadva Patrubány megválasztásának jogerős bírósági bejegyzését. A dolgok mai állása szerint a Legfelsőbb Bíróság, a kérelmét másodfokon, ezáltal végérvényesen elutasította.
Filó Katalin az általa ugyancsak szabotált küldöttgyűlés törvényben előírt befejeztét ugyancsak bírósági feljelentéssel szerette volna megakadályozni, de első fokon ő is vesztett. Mivel a decemberi küldöttgyűlést sem sikerült megakadályozniuk, az törvényesen és eredményesen lezárult, ezért már csak az ultima ratió maradt hátra: ki kell éheztetni, anyagilag kell szétzúzni, ellehetetleníteni a Világszövetséget, utána aztán megint lehet halászni a zavarosban egy esetleges új szervezet létrehozásakor. Csoóri, és csatolt részei ezt sikeresen el is érték. Az eredmény ismert. De, nem érték be ennyivel, és a törvényesen megválasztott vezetőség ellen se szeri, se száma a szabotáló szakadárok által elindított ügyészségi vizsgálatoknak és bírósági pereknek. Megjósolható, hogy ezután a szokásos jogi csűrés-csavarások következnek. A következő lépésként Csoóriék minden bizonnyal azon fognak ügyködni - hiszen eddig minden jogi lépést kimerítettek-, hogy a bíróság " a szövetség működését átmenetileg függessze föl, nevezzen ki egy kormánybiztost." Így sóvárog a babérkoszorús népnemzeti ex elnök költő, -Rákosi elvtárs egykori dalnoka, az igazság felkent bajnoka- a Népszabadságban. (Csoóri Sándor író, Népszabadság, 2000. XII.) Mindez nem lenne különösebben érdekes, mert hazánk azért jogállam (esetenkénti tévedés nem kizárva! - A.F.), ha a szabotáló szakadárok nem is akarják ezt belátni. A tragédia az, hogy állandó áskálódásukkal, obstrukciójukkal, tudatos zavarkeltésükkel, duruzsolásukkal agymosás szintjén mindenhol jelen voltak és vannak, s sikerült kormányzatunkat is megtéveszteniük, felmérhetetlen kárt okozva az egyetemes magyar ügynek. Nem hajlandók kicsinyes bosszújukat, sértődöttségüket félretenni és belátni, hogy a Világszövetség sokkal fontosabb intézmény annál, semhogy irracionális gyűlölet-özönük most már parttalanul lepjen el mindent. Az ilyen dolog senkinek nem használ. Állandó hangoskodásuk, hisztérikus áskálódásuk okozta, hogy a kormány ill. az Országgyűlés egy jogállamhoz szokatlan, méltatlan módon megvonta az állami támogatást, az új vezetésnek még csak esélyt sem adva a bizonyításra- de hát ez volt Csoóriék szándéka. Ezzel szinte azonnali hatállyal utcára kerültek a szövetség semmiről nem tehető vétlen alkalmazottai, akik a dolgok mai állásánál jelenleg még a törvényben előírt végkielégítésre sem igen számíthatnak, hiszen az azonnali hatállyal nulla fillérig lenullázott költségvetés erre még csak esélyt sem ad nekik. (Az arra való célozgatás, hogy az elvett összegnek az Illyés Alapítványnak való tutalása megoldja a helyzetet, nem egyéb demagógiánál, hiszen az Aapítványnak nincsenek meg a törvényes lehetőségei arra, hogy a Világszövetség működéséhez támogatást nyújtson.). Ami történt mindenki számára ismert. A végre ismét jogállammá váló,"Európába készülő" Magyarországon ismét lezajlott egy demokratikus választás. A határon túli szavazók szintén jogállamokból érkeztek. Részben fiatal és a valódi jogállamiságban nem jeleskedő, részben nagy hagyományokkal rendelkezo jogállamokból. És született egy valójában senki által sem megkérdőjelezett eredmény. A győztest senki nem mérte meg, még nem volt alkalma a megmérettetésre. Így aztán csak suttogó propagandával lehet lejáratni. És ebben nincs is hiány, s a vesztesek vélt előjogaikba és maradék presztízsükbe, vagy inkább kapcsolataikba kapaszkodnak. Ez sem csoda a mai magyar valóságban.
A hihetetlen inkább az, hogy a sikeres magyar polgári kormány, kormányunk (kormányunk?), a legfiatalabb, tehát legromlatlanabb politikusokból álló csapat - az atomizált magyarság egyik leglényegesebb kérdésében - sorsdöntő lépésre szánta el magát e suttogó propaganda, vagy az említett kapcsolatok miatt: "azt beszélik", "mindenki azt mondja" alapon - anélkül, hogy az új vezetéssel még csak egy fél szót is váltott volna. Azzal szóba sem állva, attól a kezdet kezdete óta mind a mai napig mereven elzárkózva. Vajon miért? Hagyta magát az elvakult gyôlölködô bojkottálók rágalmai által megvezetni, s ezzel - akarva, akaratlanul, hiszen a végeredmény szempontjából mindegy- , létrehozta a Magyarok Világszövetségének Trianonját. Pedig a Magyarok Világszövetsége ezzel a májusi választással végre-valahára a kormány számára is kegyelmi állapotba került. Ezek után pedig a párbeszéd elengedhetetlen.
Az MVSZ anyagi ellehetetlenítése úgy, hogy az új felállásban még alkalmat sem kap a bizonyításra, a legszomorúbb következtetésekre serkenti a kor beteg szelleme által is sarkallt agyainkat. Adja Isten, hogy csupán annyiról legyen szó, hogy ők is tévedtek. Mert tévedni emberi dolog. De tévedésünket felismerve, önmagunkat felülbírálni már a nagy emberek
tulajdonsága.
Atzél Ferenc
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
A témával kapcsolatos cikkek:
• Bíróság dönt a Magyarok Világszövetségéről
• A pokolra juttatott magyarság
• A Magyar Pokol - avagy hat tétel a MVSZ-ről
• A Világszövetség sarokba állítása
• MVSZ rendkívüli küldöttgyűlés lesz dec. 1-én
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
|