~ Uygarlığa Karşı İnternet Ağı ~

YAZILAR-BİLDİRİLER
Uygarlık karşıtı, primitivist, yeşil anarşist, Dünya/Hayvan Kurtuluşçu ve sol sonrası anarşist fikirlerin ifade edildiği yazılar, makaleler, bildiriler, afiş ve etiketler.

OKU


GEÇİCİ VAHŞİ BÖLGE DENEYİMİ
19-22 Mayıs tarihleri arasında Vahşiye Dönüş Projesi çerçevesinden doğayla yeniden temasa geçebilmek ve yaşamda kendi doğrudan etkinliğimizi gerçekleştirmeyi öğrenebilmek için çok kısa da olsa, bir keşif kampı organize etmiştik ve kamptan dönmüş bulunmaktayız. Kamp 3 gün de olsa bize bazı deneyim ve bilgiler kazandırdı. Doğayla ve kendi vahşi özümüzle yeniden temasa geçebilme yolunda kentte yaşayan ultra-uygar insanlar olarak bu deneyimleri sürekli arttırmanın gerekliliği konusunda hem fikir olduk. Şimdi aşağıda kampa katılan 2 arkadaşımızın üç günlük kamp deneyimimiz hakkındaki fikirlerinin kendi açılarından değerlendirmesini yayınlıyoruz:
DEVAMI...


 

ARIZA TAVŞAN, KEMAL'İN MINTIKASI

Her geçen gün yüzlerce canlı türü, toprak, hava ve su yok ediliyor. Ve aynı şiddetle bunlara karşı mücadele artarak devam ediyor.

 

Dünya Ölmüyor, Öldürülüyor!

Bu gece dünya için ne yapacaksın?

OKU

 

DÜNYA ÖZGÜRLÜK MAHKUMLARI DESTEK AĞI (ELP/SN)Dünya Özgürlük Mahkumları Destek Ağı (Earth Liberation Prisoners Support Network), Dünyanın ve Sakinlerinin savunmasında rol alan insanları destekleyen uluslararası grupların oluşturduğu bir ağdır. Bir çok insan Dünya ve hayvan özgürlükçüler ("ALF" veya "ELF" isimlerini kullansalar da kullanmasalar da), kendi topluluklarındaki gelişmelerle savaşan insanlar veya barış aktivistleri, anti-nükleer kampanyaları, yerli insanları, MOVE ailesinden mahkumları ve anti-faşistleri içeren bu kriterlere uymaktadırlar. Bizim desteğimiz insanların katı bir ideolojik kontrol listesini sağlamak değil bir davayı dava temeliyle kabul etmektir. Bizler otoritelere bilgi veren veya kendi müttefiklerine ve dava arkadaşlarına yanlış bilgi sızdıran insanları desteklemesek de, desteğimizde ne ideolojik ne de yaşam tarzı limitlerini koymuyoruz.

OKU

Özgürlüğün Ruhu - Temmuz 2005

 

 

VAHŞİYE DÖNÜŞ PROJESİ

�Vahşiye Dönüş� fikri bir gündelik yaşam aktivitesidir ve yaşamlarımızın yeniden �vahşileşmesi� için atılmaya çalışılan bir adımdır. Her birimiz bir yerlerde bu ölümcül makinenin dişlisi olmaya devam ediyoruz. Kimimiz öğrenci, kimimiz işçi-emekçi-köylü-memur�Eninde sonunda her birimiz gezegeni ve insanlığı sömüren, talan eden bu sistemi kendi gündelik yaşantılarımızda yeniden üretiyoruz. Gerekli-gereksiz nereden geldiğini, kimin, nerede, nasıl ürettiğini bilmediğimiz bir sürü ürünü veya hizmeti satın alıp satıyoruz, tüketiyoruz. Yabancılaşma hayatımızın her hücresinde ve anında vuku buluyor ve hala bunun farkına varamıyoruz. Daha doğrusu farkına varmak istemiyoruz. Çünkü gündelik hayatın hızı bizi bunları sorgulamaktan alıkoyuyor, buna gönüllü rıza gösteriyoruz. Çünkü gündelik yaşantılarımızdaki yabancılaşmayı sorgulamak ardından onun yıkımı için bir şeyler yapmak zorunda bırakıyor ve bizi kendi yaşantılarımız hakkında sorumluluk almaya itiyor.. 

 

OKU

 
  UYGARLIĞA KARŞI VAHŞİ'NİN GÜNLÜĞÜ
Geçen sene (2004) NATO zamanlarından beri aralıksız olarak yayınladığımız haftalık bültenimizi bu sayıdan itibaren feshediyoruz. Uygarlığa Karşı Anarşi davasının bir sesi olarak tasarladığımız Uygarlığa Karşı Haber Bülteni ve Vahşinin Günlüğünün artık misyonunu tamamladığını düşündüğümüzden dolayı öfkemizi ve tutkularımızı daha farklı biçimlerde ifade etmek arzusu içerisindeyiz. Bültenin 53 sayısını buradan yükleyebilirsiniz.

OKU

 
 

 

ANARŞİST KÜTÜPHANE

Kütüphanemizi ve bilgi kaynaklarımızı herkesin kullanımına açıyoruz...Kütüphane bölümünde daha çok bilgi paylaşımını hedefliyoruz...Buradaki listeyi her geçen gün fırsat buldukça tamamlamaya çalışıyoruz...tamamen karsız-telif haksız bir yolla bilgi paylaşımını gerçekleştirmek istiyoruz. Bunun için bütün bu şeyleri (kitaplar hariç) fotokopi veya çoğaltma yöntemiyle isteyene ulaştırmak istiyoruz. Kitapları ise yüz yüze veya güven ilişkileri kurarak sizlere geçici olarak vermek ve mümkünse geri almak istiyoruz. Böylelikle gerçekten arzuladığımız dayanışmacı-paylaşımcı ve kalleş olmayan :-) yaşam biçiminde "samimi miyiz değil miyiz" görebileceğiz.
Çoğaltma masraflarını karşılamak ve bu şeyleri size gönderebilmemiz için sizden istediklerinizin ve posta tutarı kadar para istemek zorundayız. İstediklerinizin tutarlarını öğrenmek için yesilanarsi@yahoo.com adresinden bize ulaşabilirsiniz..

BAK

 

 
  İnsanoğlu bilerek veya bilmeyerek uygarlık denen tahakkümcü saçmalığın içinde deli danalar gibi ilerliyor. İtaat üzerine kurulu düzenimizde günden güne sorgulama dürtülerimizi yitiriyoruz. Otobüse binerken,ondan inip metroya binerken artık sorgulamıyoruz. İşte sende şu an metrodan yukarı yer yüzüne doğru yürüyen merdivenlerle osura osura çıkıyorsun. Bakalım dışarıda umduğunu bulabilecek misin? Burası son durak dostum. Artık ne metro ne otobüs ne de hususi! otomobilin seni istediğin yere götüremeyecek. Son duraktasın dostum.Artık burası geldiğin yerlere benzemiyor.Son duraktasın dostum.Burada bazıları alıştığın şeyleri yıkıyor. Çünkü burası son durak. Gidilecek,yaşanacak başka bir yer yok.
Son durağa hoş geldin.Yıkım isyan devrim burada. Aramıza değil yanımıza hoş geldin. Bize değil kendine hoş geldin. Gerçekliğe hoş geldin! sevsen de sevmesen de!

İletişim : sondurakfanzin@yahoo.com

İNDİR

 
 

 

 

 

YABANIL - İlkelcilik Üzerine

Yabanıl 3. sayıyı çıkarmayı düşünüyorum.
Elinde 3. sayı için uygun olabilecek bir şeyler olan gönderebilirler mi
acaba?
hazır etmeye çalıştığım kalan içerik:
derrick jensen ile röportaj, Animizm ile ilgili bir şeyler, bolca yenebilir bitki resimleri ve ilkel beceriler. Hikaye, şiir vs. hatta resim, çizim ne varsa... Eğer vaktim olursa bu sayıyı el yazısıyla yazıp, elimden geldiğince de çizimleri kendim yaparak çıkarmaya çalışacağımm.

Elinizde varsa yollayabilir misiniz?
Sevgiler,
 

YABANIL-1     YABANIL-2

 
  Ezilenlerin mücadelesi ve isyanı burjuvalar gibi yasamak için değil insanlığı ve gezegeni Total bir Kurtuluşa götürecek olan isyan olmalıdır.
Sınıf savaşı, tahakkümün "sömürücü ve yok edici" değerlerin altında kesintiye uğratılamaz ve engellenemez. sınıf savası, insanlığın total kurtuluşu için ancak özgürlükçü değerleri ve özgür bir yasam biçimini yaratmayı gerektiriyor..
bizler biliyoruz ki, özgürlük ve kurtuluş ancak yabancılaşmamış, yerel ve doğayla uyumlu bir dünyayı yaratmakla gerçekleşebilir. sanayi toplumu ancak sömürünün ve tahakkümün göstergesidir. onu ve değerlerini ortadan kaldırmak zorundayız...

İNDİR

 

BAĞLANTILAR
Yerli-yabancı "ilgili" internet bağlantıları

BAK